Film Gibi Suikastte Kadın Kiralık Katilin Kimliği Belli Oldu!

İngiltere’de 2019 yılında gerçekleşen bir suikast girişimine ilişkin yeni detaylar, aradan geçen 4 yılın ardından kamuoyuna duyuruldu.

Olay, Birmingham kentinde meydana geldi. ABD’li kiralık katil Aimee Betro (44), İngiliz Muhammed Nazır (30) ve Muhammed Aslam (56) tarafından suikast için İngiltere’ye davet edildi. Nazır ve Aslam, sahip oldukları mücevher mağazasına düzenlenen saldırının intikamını almak için Betro ile anlaştı. Betro’nun hedefi, Aslat Mahmud ve aile üyeleriydi.

Betro, suikast hazırlığı kapsamında Mahmud’un oğlu Sikander Ali ile bir Volkswagen aracı satın almak üzere buluştu. Başörtüsü takarak Ali’ye yaklaşan Betro, silahını Ali’nin kafasına doğrulttu ancak silah tutukluk yaptı. Ali kaçmayı başardı, Betro ise Mahmud’un evine üç el ateş açtı.

Olayın ardından Nazır ve Aslam cinayete teşebbüs suçlamasıyla gözaltına alındı ve yargılanarak suçlu bulundu. The Times gazetesi, Betro’nun Chicago’dan Atlanta aktarmalı olarak Manchester’a uçtuğunu ve ardından Birmingham’a geçtiğini yazdı. Betro, olaydan bir gün önce Thames Nehri’nde tura katılmış ve bir müzik festivaline gitmişti. Suikast girişiminden önce sosyal medyada “şeytan boynuzu filtresi” ile çekilmiş bir fotoğrafını paylaşmıştı.

Betro, olaydan sonra ABD’ye kaçtı ve izini kaybettirdi. Wisconsin’de eğitim gören ve 2005 yılında mezun olan Betro’nun, Nazır ve Mahmud ile iletişime geçmek için iki telefon aldığı ortaya çıktı. Ortadan kaybolan Betro’nun fotoğrafları The Times gazetesi tarafından yayınlandı. Betro’nun daha önce başka suikastlara karışıp karışmadığı ise bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir